ویژگی های بخارشوی ها

ویژگی های بخارشوی ها

معرفی ویژگی های قابل توجه بخارشوی و هشدارهای لازم در مورد استفاده از انواع بخارشوی و راهنمایی در مورد توانایی های بخارشوی

برخی ویژگی های بخارشوی ها به قرار زیر هستند:

· ظرفیت مخزن: اگر مخزن بخارشوی بزرگتر و سنگینتر باشد، آب درون مخزن آن دیرتر گرم می شود. هرچه ظرفیت دستگاه بالاتر باشد قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود. البته ظرفیت بالاتر سبب می شود آب داخل دستگاه و در نتیجه بخار خروجی دیرتر تمام شده و دفعات پر کردن مخزن و زمان منتظر ماندن برای آماده به کار شدن مجدد دستگاه نیز کمتر شود.

· نشانگر آماده به کار بودن بخارشوی: گرم بودن آب و آمادگی برای کار با بخار را نشان می دهد.

· دسته قابل تنظیم: برای تنظیم ارتفاع لوله مورد استفاده قرار گرفته تا بتوان حتی پایین ترین سطوح را بدون نیاز به خم شدن تمیز نمود.

· کنترل میزان بخار: برای تنظیم شدت بخار خروجی به کار می رود.

· تنوع لوازم جانبی: در مدل های پرقابلیت تر و گران تر بخارشوی ها انواع برس های مخصوص سطوح مختلف، حتی ویژه زدودن دوده از سطوح تعبیه شده است.

· مخازن جداگانه آب تمیز و کثیف: در بعضی بخارشوی ها دو مخزن مجزا برای ذخیره آب تمیز و کثیف وجود دارد. این دستگاه ها به ویژه برای شستشوی فرش بسیار مناسب اند

برخی هشدارهای مهم در زمینه استفاده از بخارشوی ها:

· هنگامی که بخار شوی به برق متصل می باشد آن را بدون نظارت رها نکنید و از آن دور نشوید.

· در هنگام تمیز کردن دستگاه و یا پر کردن مخزن آن همیشه دستگاه را خاموش کرده و آن را از برق بکشید.

· از استفاده کردن از دستگاه بخارشویی که خراب است و یا نقص فنی دارد جداً خودداری فرمایید. برای جلوگیری از هر ریسکی تمامی مشکلات (حتی تعویض سیم و یا دوشاخه) و آسیب های دستگاه باید تنها توسط مراکز خدماتی یا تکنسین‌های مجاز رفع شوند.

· در حین استفاده از بخارشوی به بخشهای داغ آن دست نزنید. جهت تعویض ضمائم آن اجازه دهید تا اجزا خنک شوند.

· در حین استفاده از بخارشوی درپوش ایمنی را هرگز باز نکنید.

· قبل از اینکه درپوش را باز کنید این مراحل را دنبال نمایید: اول توسط دکمه روشن خاموش بخارشوی را خاموش کنید. سپس به وسیله دکمه دستگاه بگذارید تا فشار بخار خارج شود. پس از آن به آرامی شروع به باز کردن درپوش کنید، چند ثانیه صبر کرده و سپس آن را به طور کامل باز نمایید.

منبع: دفترچه راهنمای بخارشوی فیشر