بخارشوی خود را با اطمینان انتخاب کنید

بخارشوی خود را با اطمینان انتخاب کنید

آنچه را که باید بدانید تا بخارشوی مناسب را خریداری کنید

بخارشوی ها اندک زمانی است که به بازار ایران ورود کرده اند و خیلی زود در زمره کالاهای ضروری لوازم خانگی قرار گرفته اند.

تمام آنچه باید بدانید تا بخارشوی انتخابی شما به دردتان بخورد و از خریدنش پشیمان نشوید تنها شامل چند نکته کوتاه است.

 ظرفیت مناسب چقدر است؟

معیار خاصی برای میزان گنجایش مناسب بخارشوی ها وجود ندارد چون ظرفیت این وسیله به حجم بدنه و مدت زمانی بستگی دارد که شما به آن نیاز دارید. مدل های مختلف بخارشوی از حداقل 300 میلی لیتر تا حداکثر سه لیتر گنجایش مخزن در بازار وجود دارد اما نکته اینجاست که اگر مدل های با ظرفیت کم را انتخاب می کنید بهتر است قابلیت اضافه کردن آب در زمان کار دستگاه وجود داشته باشد.

حتی اگر این قابلیت هم وجود نداشت به میزان زمانی که طول می کشد تا بخار آماده شود دقت کنید. در بهترین حالت دو دقیقه طول می کشد تا شما بتوانید از بخارشوی استفاده کنید.

 

توان؛ شرط لازم یا کافی؟

توان دستگاه نشان دهنده میزان قدرت و کیفیت تولید بخار آن است. مدل های بین 1500 تا 2000 وات برای استفاده معمولی در منزل مدل های مناسبی به حساب می آیند اما به غیر از توان، زمان خرید بخارشوی به میزان قدرت تولید بخار (بین 3/5 تا 8 بار) آن هم اشاره می شود. شاید فروشندگان بتوانند شما را متقاعد کنند که مدل هایی با قدرت پنج یا شش بار بخار قوی تر است اما بهتر است بدانید این مدل ها زمان استفاده تفاوت محسوسی با مدل های با توان چهار بار بخار ندارند بلکه تنها قیمت بیشتری دارند. البته زمان خرید بخارشوی های حرفه ای حتما دقت کنید که مدلی با بالاترین قدرت تولید بخار را انتخاب کنید.

چه فاکتورهایی در بدنه مهم است؟

برای کسانی که جای کافی برای نگهداری از بخارشوی های مخزن دار بزرگ را ندارند خرید مدل های پارویی بخارشوی توصیه می شود. هر چند اگر می خواهید از این مدل ها استفاده کنید بهتر است خودتان را برای بلند کردن و جابه جایی یک وزنه سنگین آماده کنید.

یکی از نکاتی که کمتر کسی ممکن است به آن توجه کند قابلیت جدا شدن لوله از بدنه و محفظه سیم است. شاید بتوانید سیم را دور بدنه بپیچید یا آن را در کنار بدنه قرار دهید اما جدا نشدن لوله از بدنه باعث می شود شما به فضای زیادی برای نگهداری بخارشوی احتیاج داشته باشید.

قبل از آنکه مدلی را انتخاب کنید حتما آن را در دست بگیرید و وزن آن را نسبت به توانتان بسنجید. وزن بدنه زمان شست و شوی سطوح به چشم نمی آید اما اگر بدنه سنگین باشد برای شست و شوی دیوارها دچار مشکل خواهید شد.